Zwana potocznie jadem kiełbasianym to substancja produkowana przez beztlenowe bakterie Bacillus botulinus. Substancja ta powoduje rozluźnienie mięśni poprzez blokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek mimicznych.
Zabieg ostrzykiwania toksyną botulinową trwa zwykle kilkanaście minut. Pierwsze efekty widoczne są po kilku dniach po zabiegu i utrzymują się do 6-8 miesięcy w zależności od rodzaju użytego preparatu.
Przeciwskazania do wykonania zabiegu to:
Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze, wywołująca produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za wiązanie wody. Gdy poziom kwasu hialuronowego w skórze spada (w wieku 40 lat jego ilość zmniejsza się o połowę) dochodzi do degeneracji włókien kolagenowych. W efekcie skóra wysusza się, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki.
Preparaty zawierające w składzie kwas hialuronowy mają formę elastycznego, plastycznego żelu. Wstrzykiwany do skóry właściwej nawilża ją, nadają objętość i wypełniają zmarszczki.
Pełny efekt zabiegu widoczny jest po 2-4 tygodniach i utrzymuję się do 12-24 miesięcy w zależności od użytego preparatu oraz trybu życia pacjenta.
Przeciwskzania do wykonania zabiegu to:
Zabieg ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym („wampirzy lifting”) uważany jest za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej.
Osocze bogatopłytkowe to produkt całkowicie naturalny, uzyskiwany z krwi pacjenta. Zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka.
Zabieg z użyciem osocza bogatopytkowego trwa zwykle od pół do półtorej godziny w zależności od ostrzykiwanego obszaru. Pierwsze efekty widoczne są po około 2 tygodniach. Zaleca się wykonanie serii 4- 6 zabiegów w odstępach dwutygodniowych, przy czym w zależności od indywidualnych potrzeb terapię można uzupełnić o dodatkowy zabieg. Zabiegi przypominające należy wykonywać 1- 2 razy w roku.
Efekty zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego:
Przeciwskazania:
Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na wstrzykiwaniu w skórę właściwą substancji odżywczych, które mają możliwość szybkiego działania, gdyż dostarczane są bezpośrednio w miejsce, które tego potrzebuje. Mezoterapia wykorzystuje dwa mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji podawanych w skórę. Drugim istotnym aspektem jest działanie fizyczne, do którego dochodzi podczas licznych nakłuć skóry. Powoduje to intensywne reakcje nerwowe prowadzące do wzrostu wydzielania przekaźników chemicznych, co w efekcie skutkuje miejscową poprawą krążenia. Niezwykle istotnym i pożądanym elementem jest również zjawisko gojenia się skóry i samoregeneracji.
W medycynie estetycznej stosuje się najczęściej gotowe preparaty (koktajle) do mezoterapii, których działanie ukierunkowane jest na zwalczanie konkretnego problemu. Mezoterapia może być wykonywana przy każdym typie skóry, a pacjenci nie wymagają specjalnego przygotowania przed zabiegiem. Zabiegi mezoterapii należy wykonywać w serii 4-6 zabiegów co około 2 tygodnie. Dla uzyskania trwałego efektu konieczne jest wykonywania jednego zabiegu podtrzymującego raz na kilka miesięcy.
Wskazania do mezoterapii to:
Przeciwskazania do wykonania zabiegu to:
Peelingi medyczne to zabiegi polegające na aplikowaniu na skórę kwasów, których celem jest intensywne złuszczanie warstw naskórka. Procedura zabiegowa polega na nakładaniu na wcześniej przygotowaną skórę pacjenta, warstwy peelingu z zawartą z w nim substancją czynną o odpowiednim stężeniu i odpowiednim PH - zależnymi od charakterystyki skóry pacjenta oraz rodzaju problemu, jaki zwalczamy przy pomocy peelingu.
W zależności od głębokości działania, peelingi można podzielić na:
Zabieg zasadniczo jest bezbolesny, choć w jego końcowej fazie pacjent może odczuwać lekkie pieczenie i uczucie ściągnięcia skóry. Efekty peelingu są zwykle natychmiastowe, lub widoczne po kilku dniach. Najlepsze efekty przyniesie seria zabiegów wykonywanych regularnie (co najmniej 5 zabiegów)
Wskazania do wykonania peelingu medycznego są następujące:
Przeciwskazania do wykonywania peelingu medycznego: